Leírás
Hömbölde Beszédindító Klub
Hogy mindig legyen egy ötleted
Mi az a Beszédindító Klub?
Az otthoni beszédindítás videós ötlettára. Beszédindító szülők klubja, videós játék- és tevékenységötletekkel, melyek átformálják a hétköznapjaitokat, és a kapcsolatot gyermekeddel. A Klub egy folyamatosan bővülő beszédindító ötletbázis, mely támogat téged abban, hogy jókat és jól játsszatok otthon. Ne kelljen azon törni a fejed, hogy mit mondj, mivel játszatok, hogy gyermeked beszéde elinduljon, szókincse növekedjen.
A Klub elhozza az általunk is használt legjobb beszédindító helyzeteket, cselekvéseket, technikákat, játékokat, mondókákat és meséket. Mindezt érthetően, gyakorlatiasan, röviden adja át. Ez a megközelítés új értelmet ad a beszédindításnak, mert a szülő kezébe visszaadja a tudást, bizalmat, felelősséget és a fejlődés lehetőségét. A gyermek a beszédindításból nem egy foglalkozás kényszeres stresszét éli meg, csupán annyit érez, hogy jobbakat játszik, jobban megérti és élvezi, amit mondanak neki, és könnyebben tudja magát kifejezni.
Ebben a szülőkből álló, zárt Facebook csoportban egy olyan közösséget hozunk létre, ahol önbizalommal, minőségi időtöltéssel, és maximális figyelemmel részt veszünk gyermekünk fejlődésében. Letesszük az első alapköveket, és támogatjuk a (beszéd)fejlődését játékos és természetes beszédindító technikákkal, hogy évek múlva okos, érzelemgazdag és kreatív felnőtté váljon.
Miként segít a Beszédindító klub jó beszédindító szülővé válni?
1. Ötletekkel lát el. Megtudod, hogy…
-
mivel játsszatok
-
hogyan lehet egy tésztafőzés beszédfejlesztő
-
lehet “fejlesztően” játszani ragasztószalaggal, flakonnal, kavicsokkal, botokkal
-
melyek a legjobb beszédindító mesekönyvek
2. Motivál, hogy
-
lecseréld a képernyőidőt beszédindító tevékenységekre
-
kifogások helyett kreatív ötleteket használj
-
tervezd meg a napi beszédindító tevékenységet
-
együtt fejlődj gyermekeddel
3. Szakértői segítség
Nem kell törd a fejed…
-
hol tartotok
-
szükség van-e fejlesztésre
-
beszélj-e többet, kevesebbet
-
mit tegyél, ha nem érted, vagy ő nem érti, amit neki mondasz
A csoportban bármikor tehetsz fel videót, kérdést, két beszédindításban jártas gyógypedagógus lesz segítségedre.

Heidenwolf Erzsébet

Kovács Gabriella
“A jó szülő tud megfelelő módon, vagyis játékban és mesében – mondókában, dögönyözésben, csiklandozásban, simogatásban és puszikban – személyes érzelmet kommunikálni.”
– Vekerdy Tamás –
Milyen videókra számíthatsz biztosan?
EXTRA!!! Május elején énmese – ötnapos KIHÍVÁS csakis klubtagoknak nyereménnyel!
Mi az énmese?
Az első mese, ami gyermekeddel történik! Kutatások bizonyítják, hogy a gyermekeket a róluk szóló történetek köti le a leginkább.
Az öt napos kihívás után garantáljuk, hogy:
-
gyermeked oda fog figyelni a mesélésre
-
hangot fog adni – beszélni fog mesélés közben
-
megtanulod hogyan kell énmeséket készíteni egyszerűen. Például egy katicabogár figyelésből, egy kavicsgyűjtésből hogyan tudsz te magad énmesét gyártani, aztán, hogy mindezt hogyan meséld el gyermekednek, hogy megértse, érdekelje.
Ha teljesíted a kihívás minden napjára az apró feladatokat, akkor a fenti tudásokon kívül egy nyereményjátékon is elindulsz.
Nyeremény: ingyenes részvétel a május végén induló Mesélő minitanfolyamunkra!!!
Megéri majd velünk tanulni és játszani!
Szóval milyen videókra számíthatsz?
-
Lassú mesékre (10* 10 perces videók), ahol mi mesélünk 1-3 éves korosztály számára saját és más meséket, személyesen, lassan, hangsúlyosan, sok ismétléssel, hogy a szavakat könnyebb legyen “kihallani”, megfigyelni, memorizálni. A gyermek látja a mimikánkat, arcunkat, szánkat. Ezekből a videókból te is megtanulod, hogy miről és hogyan mesélj egy könyvből gyermekednek.
-
Beszédindító mondókázásra (10-12*10 perces videók). Nem kell jó énekhangod, vagy előadói képességed legyen. Olyan mondókákat tanulsz, melyek egyszerűek, mozgással kísértek, a mindennapi helyzetekbe beilleszthetőek, könnyen megtanulhatóak bárki számára.
-
Beszédindító játékötletekre (min. 10*10 perces videók). Nincsen szükség különösebb eszközökre, fejlesztő játékokra, mert ebben a klubban megtanulod gyermekedet lekötni egy bottal, kavicsokkal, palackkal, babbal, lencsével, régi zoknival stb.
-
Beszédindító, otthoni cselekvésötletekre. (10*10 perces videók) Szoktál otthon főzni, takarítani, mosni, öltöztetni, pakolni, fürdetni stb.? Nem kell külön időt és foglalkozást szánj a beszédindításra, mert ezek az ötletelő videók konkrét ötletekkel és technikákkal látnak el, hogy a hétköznapi cselekvésekbe hogyan vonható be gyermeked, és hogyan lesz mindegyik beszédindító számára.
+ Kézműves ötletekre 1-3 évesek számára! (8*10 perces videók) A beszéd és a finommozgások egymást fejlesztik, segítik a fejlődésben. Ha szerettek alkotni, és fontosnak tartod, hogy gyermeked megismerjen, tapintson, megszokjon különböző anyagokat, fejlődhessen a beszéd mellett a kreativitása, akkor ezek a videók is jól jönnek.
Összesen 50 videóból tudsz ötleteket nyerni nap mint nap,
és a videótár folyamatosan bővül az egy hónap alatt is!!!
Mennyibe kerül a klubtagság?
-
50! beszédindító videó. Értéke 100 000 Ft
-
Énmese kihívás napi tananyaggal öt napon keresztül. Értéke 25 000 Ft
-
Szakmai, beszédindító tanácsok, videóelemzések egy hónapon keresztül. Értéke 15 000 Ft
-
Csoporttámogatás. Értéke nem felbecsülhető.
140 000 Ft értékű anyag mindössze egy mesekönyv áráért!
3500 FT/ hónap